Makaleler ve Blog Yazıları

Laboratuvar Gaz Tesisatı

Çeşitli sektörlerde kullanılan laboratuvar gaz tesisatı amaçlarına uygun olarak farklı özelliklerde yapılmaktadır. Laboratuvarlarda kullanılan gazlar, cinslerine göre kullanılan musluklar gruplara ayrılır. Genel olarak, teknik gaz muslukları, yanıcı ve parlayıcı gaz muslukları, basınç düşürücü regülatörler, manifoldlar olarak gruplara ayrılır. Laboratuvar gaz tesisatı muslukları kendi içlerinde de, Panel montajlı, tezgâh montajlı ve çeker ocak montajlı olarak üç şekilde üretilmektedir.

Gaz Muslukları

Hangi sektör için kurulacak olursa olsun, laboratuvar gaz tesisatı musluklarının gövdeleri saflık derecesi 5 olan pirinç metalden yapılması gerekir. Bu musluklar epoxy boyalı olarak imal edilir. Laboratuvar gaz tesisatı saf gazların kullanımı için yapılmış ise muslukların iç kısımlarının saflık derecesi 5.5 ve 6 oranları arasında paslanmaz çelikten yapılması gerekir. Aynı şekilde bağlantı borularının da paslanmaz çelikten yapılmış olması gerekir. Laboratuvar gaz tesisatı boru ve muslukları için standartlar belirlenmiş ve gaz türlerine göre renklendirme yapılmıştır.

Gaz Muslukları Renkleri

Renklendirme kullanımı kolaylaştırma ve hangi gazın kullanılacağına karar verem işleminin doğru tercih edilmesini sağlayacaktır. Laboratuvar gaz tesisatı muslukları cins ve kullanım alanlarına göre uluslararası belirlenen standartlar ile oluşturulmuş ve dünyanın her yerinde aynı renkler kullanılmaktadır. Ülkemizde kullanılan laboratuvar gaz tesisatı musluk renkleri Avrupa normlarına göre belirlenmiştir. Gaz musluklarından kullanılmak üzere tespit edilen uluslararası gaz muslukları renk kodları EN 13792:2000 standardına göre belirlenmiştir. Renkler, yanıcı gazlar, parlayıcı gazlar, teknik gazlar olarak gaz içeriklerine göre renklendirme yapılmıştır. Tesisat kurulumlarında bu renklere dikkat edilmelidir.

Gaz Sistemleri

Laboratuvar gaz tesisatı yapımında kullanılan bağlantı boruları iki tip olarak kullanılır. Laboratuvar gaz tesisatı saf gazlar için yapılmıyorsa medikal bakır borular kullanılmalıdır. Bakır borular oksijen kaynağı ile ya da kilit sistemi kullanılarak kaynaksız olarak bağlantı yapılır. Saf gazların kullanılacağı tesisatlar da ise paslanmaz çelik borular kullanılmalıdır. Tezgâh için gaz tesisatlarında kullanılan boruların bağlantıları kilit sistemi kullanılarak yapılmakta ve bu bağlantılar tezgâh yapılırken birlikte yapılır. Gaz sistemlerinde boru çapları kullanım alanı mesafelerine göre değişebilir. Tüm tesisat yapıldıktan sonra azot gazı ile 10 bar basınç uygulanarak test yapılır.

 

 

Endüstriyel Gaz Satış

Mitan, endüstriyel gaz satış konusunda vermiş olduğu güvenli ve kaliteli hizmetleri ile sektörün lideri ve öncüsü konumuna yükselmiştir.

Mitan endüstriyel gaz satış hizmetlerini TSE standartlarına uygun ve tam dolum garantisi ile yapmaktadır. Firmanın endüstriyel gaz satış hizmeti, Avrupa standartlarında oluşturduğu modern gaz üretim ve dolum tesislerinde %100 güvenli olarak yapılmaktadır. Firmanın eğitimli ve deneyimli kadrosu sayesinde bu güne kadar yaptığı endüstriyel gaz satış hizmetlerinde herhangi bir sorun oluşmadığı gibi % 100 müşteri memnuniyeti ile sonuçlanmıştır. Firma, endüstriyel gaz satış hizmetlerini sadece tesislerinde değil, gerektiğinde yerinde sabit cihazların doldurulması şeklinde de gerçekleştirmektedir.

Endüstriyel Gaz Hizmetleri

Mitan'ın verdiği hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır:

1. Her cins endüstriyel gaz satış hizmeti

2. Medikal gaz çeşitlerinin satışı

3. Yüksek saflıkta olan gazların satışı

4. Her türlü gaz ekipmanlarının satışı

5. Kuru buz üretimi ve satışı

6. Yangın söndürme cihazlarının bakım, dolum ve satışları

7. Yangın söndürmede kullanılan her cins malzemenin satışı

8. Dalış tüplerinin testi, dolumu ve bakımı

Mitan'ın Satışını Yaptığı Gazlar

Mitan endüstriyel gaz satış faaliyetleri kapsamında tüpte ve sıvı olarak gaz satışı yapmaktadır. Mitan'ın tüpte yaptığı endüstriyel gaz satış türleri şunlardır;

1. Amonyak: endüstride özellikle nitrik asit ve azotlu gübre üretiminde kullanılmaktadır.

2. Argon: lazer çeşitlerinde, elektrikli kaynaklarda ve lambaların doldurulmasında kullanılır.

3. Oksijen: kaynak, çelik ve tıp sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

4. Karbondioksit: genellikle meşrubat sektöründe kullanılır.

5. Azot: tıp ve çelik sektörleri ile gıda sanayinde kullanılmaktadır.

6. Helyum: balon gibi malzemelerin dolumun da kullanılmaktadır.

7. Asetilen: genellikle kaynak sektöründe kullanılmaktadır.

Mitan'ın yaptığı endüstriyel gaz satış kapsamında sıvı halde, oksijen, karbondioksit ve azot gazlarının satışı yapılmaktadır.

Diğer Hususlar

Firma gaz ekipmanları kapsamında; argon, azot, asetilen, narkoz ve oksijen valfleri ile oksijen, karbondioksit, asetilen, azot ve argon regülatörleri ile oksijen verme cihazının da satışını yapmaktadır. Firma ayrıca, 1 litreden 50 litreye kadar çelik çekme tüpler ile sektördeki en kaliteli yüksek basınç kompresörlerin satışlarını da yapıyor. Firmanın satışa sunduğu tüm ekipmanlar, TSE damgalı ve AB standartlarına uygundur.

 

Endüstriyel Gaz Tesisatı

Endüstriyel alanlarda kullanılan gaz ve doğalgaz tesisatı, kaynaktan kullanım alanına dek iletilen bir hatta sahiptir. Endüstriyel gaz tesisatı, proje ile sanayide kullanılacak binalarda yapılmaktadır. Sanayi alanları için yapılan tesisatlar, konut tesisatlarından oldukça farklı ve kapsamlıdır. Endüstriyel alanlarda kullanılması için öncelikle dönüşüm yetki belgesinin alınması gereklidir.

Endüstriyel gaz tesisatı; paslanmaz çelik gaz tesisatı, bakır gaz tesisatı, posta başları ve gaz santralleri gibi ekipmanlarla oluşturulmaktadır.

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatları

Endüstriyel gaz tesisatı

projeye bağlı olarak doğalgaz kaynağından alınan gazın sanayi alanına iletilmesi için yapılır. Birleştirme fonksiyonları, çeşitli ekipmanlar ve boru sistemlerinin tamamı, doğalgaz tesisatı olarak nitelendirilir.

Yüksek güvenlik prosedürleriyle hazırlanan endüstriyel gaz tesisatı projeleri, milimetrik hesaplamalar ile yapılır. Boru çap ve ölçülerinden, doğalgaz basınç ve hız özelliklerine dek, tüm faktörler değerlendirilerek kullanılacak donanımlar belirlenir.

Menfez kullanımı ve çeşitli risklerin önlenmesi için güvenlik prosedürleri, projelerde yer alması gereklidir. Endüstriyel gaz tesisatı, emniyet sistemleriyle dizayn edilir.

Endüstriyel Gaz Tesisatında Kullanılan Ekipmanlar

Doğalgaz kullanılacak endüstriyel alanlarda, dönüşüm belgesinin alınması ve ardından gaz teslim noktasının kurulması gereklidir. Proje ve şartnameye uygun şekilde dizayn edilmesi gereken endüstriyel gaz tesisatı ekipmanları arasında;

 • Gaz teslim noktası
 • Servis kutusu
 • Basınç düşürme ekipmanları
 • Ölçüm istasyonu ekipmanları
 • İzolasyon bağlantı donanımları
 • Filtre
 • Regülatör
 • Emniyetli gaz basınç regülatörü
 • Sayaç
 • Emniyet tahliye vanası
 • Emniyet tahliye hattı

Kullanılacak ekipman ve donanımlar sektör ve alana bağlı olarak belirlenmektedir.

Endüstriyel Gaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Endüstriyel gaz tesisatı

boru döşemeleri, kolay erişebilir şekilde dizayn edilmelidir. Özellikle sanayi alanlarına ve mutfaklarda, açıkta boru sistemiyle yapılmalıdır. Şartnamelere göre asansör boşlukları, havalandırma alanları ve benzeri alanlardan geçmeyen boru döşemeleri, boyasız ve sıvasız olarak kullanılmalıdır.

Sızdırmazlık materyalleri kullanılarak yapılan bağlantı elemanları, TSE standartlarına uygun olmalıdır. Endüstriyel gaz tesisatı bağlantı ekipmanları, TSE EN 751-2 kalitesinde üretilen ürünler ile dizayn edilmelidir.

Elektrik devre ve sistemlerine belirli mesafelerde yapılması gereken endüstriyel gaz tesisatı boruları, çeşitli zararlara ve darbe risklerine karşı korunacak şekilde tasarım edilmelidir.

 

 

Laboratuvar Gaz Tesisatları

Gaz tesisatı ile proje taahhütü hususunda hizmet vermekte olan firmaların belirli çerçeveler ve kanunlar doğrultusunda laboratuvar gaz tesisatları bünyesinde kullanılmakta olan ekipmanlara yönelik bir çok literatür barındırılmaktadır. Laboratuvarlarda kurulacak olan gaz tesisatlarının konu olduğu pek çok alan bulunmakla beraber TS EN ISO 7396-1 standardına uygun bir şekilde bu tesisatı yapabilmek mümkün olur. Bu konuda hizmet vermekte olan birçok firma vardır.

Laboratuvar Gaz Tesisatı Alanları

Gaz tesisatının kurulması gereken alanlar arasında; vivaryumlar, sağlık tesisleri, laboratuvarlar, temiz odalar bulunmaktadır. Laboratuvar gaz tesisatları bu gibi tesislerin düzgün bir şekilde kurulması için gerekli olup, tesisat firmalar tarafından sağlanmaktadır. Laboratuvar gaz tesisatları esnasında kullanılmakta olan bütün malzemelerin güvenlik koşulları ve hijyen etmeni göz önünde bulundurularak seçme ve uygulama yapılır. Laboratuvar gaz tesisatları içerisine konu olan ekipmanlar teknik değişikliklere ve gelişmelere uygun bir şekilde düzenlenmektedir.

Laboratuvar Gaz Tesisatı Ekipmanları

Tesisat işleminde kullanılmakta olan ekipmanlar;

 

 • Temiz Gaz Armatürleri
 • Yanıcı Gaz Armatürleri
 • Basınç Kontrol İstasyonu
 • Teknik Gaz Armatürleri

 

Şeklinde sıralanabilmektedir. Laboratuvar gaz tesisatları içerisinde yer alan bu ekipmanların her birinin kullanımı için hizmeti veren firmanın yetkilendirilmiş olması gerekir. Bu bağlamda laboratuvar gaz tesisatları bünyesinde TS EN ISO 7396-1 belgesinin kullanılıyor oluşuna özen gösterilmelidir. Bu belge ile hizmet veren firma, uluslararası standartlarda hizmeti vermeye yetkilendirilmiştir.

Laboratuvar Gaz Tesisatı Ekipmanlarının Teknik Özellikleri

Tesisat sisteminde kullanılmakta olan ekipmanların teknik özellikleri;

-DIN 12898 standardına uygunluk

-EN 13792 ile uyumlu olan armatür kodlarına sahip olma

-ISO228 / 1 standardı ile B tolerans sınıfı uygunluk

-DIN 12918 standardına uygunluk

-Kimyasala dayanıklı olan epoksi toz boyası ile kaplanması şeklindedir. Laboratuvar gaz tesisatları hizmeti alanında uzman olan kişiler ile beraber verilir. Oldukça hassas bir işleme tabi tutulmakla beraber laboratuvar gaz tesisatları konusunda bilgili olan teknik ekibin bu tesisatı gerekli olan alana yapmaları sağlanır. Laboratuvar gaz tesisatları uluslararası alanda standartlara uygun mimari ve otomasyon çözümlerini sunmakta, bu alanda işletmeyi standartlara uygun seviyeye getirmektedir.

 

 

Laboratuvar Gaz Tesisatı

Çeşitli sektörlerde kullanılan laboratuvar gaz tesisatı amaçlarına uygun olarak farklı özelliklerde yapılmaktadır. Laboratuvarlarda kullanılan gazlar, cinslerine göre kullanılan musluklar gruplara ayrılır. Genel olarak, teknik gaz muslukları, yanıcı ve parlayıcı gaz muslukları, basınç düşürücü regülatörler, manifoldlar olarak gruplara ayrılır. Laboratuvar gaz tesisatı muslukları kendi içlerinde de, Panel montajlı, tezgâh montajlı ve çeker ocak montajlı olarak üç şekilde üretilmektedir.

 

Laboratuvar Gaz Tesisatı

Gaz Muslukları

Hangi sektör için kurulacak olursa olsun, laboratuvar gaz tesisatı musluklarının gövdeleri saflık derecesi 5 olan pirinç metalden yapılması gerekir. Bu musluklar epoxy boyalı olarak imal edilir. Laboratuvar gaz tesisatı saf gazların kullanımı için yapılmış ise muslukların iç kısımlarının saflık derecesi 5.5 ve 6 oranları arasında paslanmaz çelikten yapılması gerekir. Aynı şekilde bağlantı borularının da paslanmaz çelikten yapılmış olması gerekir. Laboratuvar gaz tesisatı boru ve muslukları için standartlar belirlenmiş ve gaz türlerine göre renklendirme yapılmıştır.

Gaz Muslukları Renkleri

Renklendirme kullanımı kolaylaştırma ve hangi gazın kullanılacağına karar verem işleminin doğru tercih edilmesini sağlayacaktır. Laboratuvar gaz tesisatı muslukları cins ve kullanım alanlarına göre uluslararası belirlenen standartlar ile oluşturulmuş ve dünyanın her yerinde aynı renkler kullanılmaktadır. Ülkemizde kullanılan laboratuvar gaz tesisatı musluk renkleri Avrupa normlarına göre belirlenmiştir. Gaz musluklarından kullanılmak üzere tespit edilen uluslararası gaz muslukları renk kodları EN 13792:2000 standardına göre belirlenmiştir. Renkler, yanıcı gazlar, parlayıcı gazlar, teknik gazlar olarak gaz içeriklerine göre renklendirme yapılmıştır. Tesisat kurulumlarında bu renklere dikkat edilmelidir.

Gaz Sistemleri

Laboratuvar gaz tesisatı yapımında kullanılan bağlantı boruları iki tip olarak kullanılır. Laboratuvar gaz tesisatı saf gazlar için yapılmıyorsa medikal bakır borular kullanılmalıdır. Bakır borular oksijen kaynağı ile ya da kilit sistemi kullanılarak kaynaksız olarak bağlantı yapılır. Saf gazların kullanılacağı tesisatlar da ise paslanmaz çelik borular kullanılmalıdır. Tezgâh için gaz tesisatlarında kullanılan boruların bağlantıları kilit sistemi kullanılarak yapılmakta ve bu bağlantılar tezgâh yapılırken birlikte yapılır. Gaz sistemlerinde boru çapları kullanım alanı mesafelerine göre değişebilir. Tüm tesisat yapıldıktan sonra azot gazı ile 10 bar basınç uygulanarak test yapılır.

 

 

Labaratuvar Gaz Tesisatı

Genellikle kimya laboratuvarlarında çeşitli gaz grupları kullanılmaktadır. Bunun için bu alanlarda yapılacak çalışmalar için labaratuvar gaz tesisatı sistemleri kurulmaktadır. Laboratuvarlarda kullanılan gazlar çeşitli özelliklerde olmakta ve bu gazlar kullanılan musluklarla birbirinden ayrılmaktadır. Labaratuvar gaz tesisatı musluklarının, yanıcı gaz muslukları, parlayıcı gaz muslukları, teknik gaz muslukları, basınç düşürücüler gibi farklı gruplardan oluştuğu bilinmektedir. Kullanılacak tesisatlar montaj şekline göre değişik modellerde yapılabilmektedir.

Gaz Musluk Özellikleri

Tesislerde yapılacak çalışmaların amacına uygun olabilmesi için, labaratuvar gaz tesisatı sistemlerinde kullanılan muslukların özellikleri önem taşımaktadır. Kullanılacak musluklar pirinç metalden yapılmalı ve saflık derecesinin 5 olması istenmektedir. Pirinç gövdeli gaz musluklarının gövdeleri epoxy boyalı olarak üretilir. Labaratuvar gaz tesisatı sistemlerinde bazı muslukların iç bölümleri paslanmaz çelikten ve 5.5 – 6 saflık derecesindeki çelik ürünlerden üretilir. Labaratuvar gaz tesisatı muslukları kullanılacak gaz türüne göre renklendirilerek kullanılmaktadır.

Gaz Türüne Göre Musluk Renkleri

Laboratuvar ortamlarında kullanıcıların dikkat dağınıklığını önlemek, gazların doğru kullanımını sağlamak için labaratuvar gaz tesisatı muslukları gaz türlerine göre renklendirilmektedir. Bu renklendirme uluslararası standartlar ile belirlenmekte ve dünyanın her yerindeki laboratuvarlarda aynı renkler ve renk desenleri kullanılmaktadır. Labaratuvar gaz tesisatı musluk renkleri ülkemizde EN 13792:2000 standardı ile Avrupa normlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Laboratuvar çalışanları çalışmalarını yaparken bu renklendirmelere göre gaz kullanacaktır. Yanlış renklendirme ya da bağlantılar tehlikeli sonuçlar doğurabilecektir. Tesisatlar yapıldığında tüm bağlantılar sürekli kontrol edilmelidir. Gaz tüpleri bağlantılarının yetkili ve uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Gaz Sistemleri Boruları

Tesislerde çeşitli amaçlar için hazırlanan labaratuvar gaz tesisatı sistemlerinin yapılmasında kullanılacak olan boru tipleri kullanılacak gaz türüne göre değişmektedir. Labaratuvar gaz tesisatı tezgah montajlı, panel montajlı ya da çeker ocak montajlı olsun saf gaz türleri kullanılacak ise kullanılacak boruların medikal bakır olması gerekir.

Tezgahlarda kullanılacak olan normal su ihtiyacı içinde bakır borular kullanılmaktadır. Tesisatta kullanılacak borular oksijen kaynağı ile bağlantı yapılmalıdır. Boru bağlantıları ayrıca kilit sistemi ile de bağlantı yapılabilir ve bu bağlantılar tezgah montajı aşamasında yapılır. Tesisatlar tamamen yapıldıktan sonra kullanmadan önce özel test edilmelidir.

 

Laboratuvar Gaz Tesisatı

Laboratuvar gaz tesisatı sistemleri kullanılacak olan gaz sistemine göre değişim göstermektedir. Bu tür odaklı aşamaları da her zaman dikkate alınması gerektiğini bilmenizi isteriz. Çünkü laboratuvar gaz tesisatı işlemlerinde her zaman detaycı, sistemli ve en önemlisi de sonucu garantici olacak bir düzeni yakalamak büyük önem arz etmektedir. Bu noktada da gaz cinslerine göre gaz sistemleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Manifoldlar,
 • Basınç ve düşürücü regülatörler,
 • Yanıcı gaz musluklar,
 • Teknik gaz muslukları

Bu kapsamda da gaz muslukları da kendi içlerinde üçe ayrılmaktadır. Bunlar; tezgah montajlı, panel montajlı, çeker ocak montajlı gaz muslukları olmaktadır. Bu tipler kurulacak olan tezgahların modellerine göre seçilir ve gaz tesisatı uygulamaları da bu doğrultuda şekillenmek zorunda kalır. Bu aşamalarda her zaman profesyonel bir yapı ile ilerlemek de büyük önem arz etmektedir aslında. Çünkü etkin bir gaz sistemini laboratuvar işlevselliklerine aktarmak adına her zaman kalite ve kalıcılık önem taşımaktadır. Bu sistemi mevcut detaylar üzerinden aktarmaya başladığınız an zaten daha da verimli, çok daha sistematik bir sonuca erişim de mümkün mertebe sağlanmış olacaktır. Laboratuvar musluklarının kullanıldığı alan ve cinslerine göre hangi gaz için kullanıldığına dair bilgiler veren gaz özel renk etiketleri de vardır. Bu renkler dünyanın her bir yerinde aynıdır. Standart ve değişmezler. Bu renk etiketlerinin ilgili musluk üzerinde bulunması da zorunludur. Laboratuvar gaz sistemleri uygulamaları kapsamında da zaten ilgili aşamaları sorunsuz bir şekilde aktarabilir, sistematik ve tamamen etkin bir sonuca erişim bu doğrultuda sağlanabilir.

Sonuç itibariyle bakıldığı zaman laboratuvar gaz sistemleri ve bu sistem üzerinden yön bulan tüm aşamalar doğrultusunda sistemli bir düzene erişim sağlanabilir, bu sayede de çok daha güvenilir bir gaz sistemi aktarımı profesyonel ekiplerce sağlanabilir. Bu aşamalarda sizlerin her zaman profesyonel bir destek almanız da büyük önem taşımaktadır.

 

Laboratuvar Tesisatı

Laboratuvar gaz tesisatı projeleri ve taahhüdü konularında önemli olan şey sistemli bir şekilde ilerleyiş sağlamak olmalı. Bu kapsamda bakıldığında da laboratuvar tesisatı için kullanılan tüm malzemeler hijyen ve güvenlik koşulları göz önünde bulundurularak seçilmeli ve bu şekilde uygulamaya aktarılmalıdır. Bu aşamalarda zaten teknik gelişim ve değişim adaptasyonu ile birebir uyum sağlayacak işlevsellikler de göz önünde bulundurulmalıdır. Gaz sisteminde çeşitli sistemler sensörlerde kaçak tespiti ve müdahale için de önlemler almaktadır. Laboratuvar gaz tesisatı sisteminde uluslararası standartlara ve mimari ile otomasyona uygun ölçüler sunmaktadır. Bu aşamalar ile ilerlendindiği zaman çok daha sıkı bir sistemi değerlendirme imkânı da ortaya çıkmış olacaktır.

Laboratuvar tesisatı aşamalarında gaz sisteminde şu ekipmanlar kullanılmaktadır;

 • Yanıcı gaz armatürleri
 • Temiz – Şaft – gaz armatürleri
 • Basınç Kontrol İstasyonu
 • Teknik gaz armatürleri

Her bir sistemi sorunsuz bir şekilde aktarmaya başladığınız an zaten çok daha verimli ve çok daha sıkı bir laboratuvar tesisat aşamasına odaklanılması da sağlanmış olacaktır. Tüm bu aşamalarda da kullanılan ekipmanların da teknik anlamda son donanım özelliklerine sahip olması büyük önem taşımaktadır. Aktarılacak olan laboratuvar aşamalarında sağlam, sistematik ve en önemlisi de verim alınacak türden bir sistemi rahatlıkla yakalar, sorunsuz bir şekilde de bakım onarım düzenimine aktarımı sağlanabilir. Bu konuda iyi bir ekip laboratuvar tesisatı aşamalarında verim sağlanılacak bir işleyişi de sizler için sunmaya devam etmiş olmalıdır.

Çünkü önemli olan şey bu gibi teknik işlemlerde her zaman profesyonel bir destek almanız ve işlevselliği de bu doğrultuda sağlamaya odaklanılmasıdır. Bu sistemde atılacak olan her adım kapsamında da laboratuvar tesisat aşamaları her zaman verim alınası bir düzeni beraberinde getirmiş olacaktır. Bu işlevselliği takip etmeli ve o doğrultuda bir adım atmalısınız.

 

Orbital Kaynak Makinesi

Orbital kaynak makinesi ile artık elle kaynak yapmaya son! Özelikle teknolojik açıdan geniş bir kalite aktarımını sağlamakta olan bu makine sayesinde, boruların kaynak aşamalarında çok daha hızlı ve iki katı bir kalite donanımı yakalama imkânını bulmuş olacaksınız. Orbital kaynak makinesi doğrultusunda bakıldığında da mühendislik uygulamalarının da aktarmış olduğu işleyiş doğrultusunda kaliteli ve sonucu kuvvetli bir kaynak aşamasını bu tarz bir makine ile oluşturulan işlemlerle yakalama imkânı da bulacaksınız. Ki kaynak makinelerinin genel yapısı göz önüne alındığı zaman orbital kaynak makinesi gerçekten de sorunsuz ve sistemi güçlü bir düzey ile sıkı sıkıya bir oluşumu ortaya çıkarmayı başarabilmektedir.

Orbital kaynak fiyatları açısından ise bu cihaz üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin uygun bir miktara sahip olduğunu belirtebiliriz. Piyasa ile eş değer bir fiyatlandırma üzerinden şekil alan bu kaynak yapısı kapsamında da sorunsuz ve her zaman aktif bir düzene erişimi sağlayabilir, daha da verim alınacak bir yapı elde etmeyi de başarabilirsiniz. Orbital kaynak makinesi ve bu cihazların uygulamalara sağlamış oldukları aşamaların tamamı göz önüne alındığında da zaten verim alınacak birçok işleyişi rahatlıkla değerlendirme şansı da bulacaksınız demektir. Bu işlevsellikler dâhilinde de güvenilir bir ekip ile adımları atabilir, sorunsuz ve tamamen aktif bir kaynak hizmeti almayı da başarabilirsiniz.

Sonuç olarak bakıldığında da orbital kaynak makinesi kullanımı ile mevcut kaynak hizmetleri çok daha hızlı ve kalıcı bir çözüme ulaştırılmış olacak. Bu cihazların kullanımı ve aktarımı sayesinde de çok daha verimli bir yapı elde edebilir, sıkıntısız bir şekilde de gerekli teknik desteği alabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere iyi bir teknik ekibin oluşturacağı kaynak hizmetleri dâhilinde de orbital kaynak makinesi de olabildiğince sıkıntısız, sorunsuz ve ne olursa olsun aktif bir yapıyı ortaya çıkartacak etkiler ile ilerleyiş sergilemiş olacaktır.

 

Orbital Gaz Tesisatı

Orbital gaz tesisatı, gaz cinsine göre birebir uyum sağlayan ve etkin bir hızla işlemin gerçekleştirilmesini destekleyen bir sisteme sahip olmaktadır. Bu sistem kapsamında bakıldığında da orbital kaynak işlemlerinde borular birbirine sıkı sıkıya kelepçelenir. Bunun ardından da istenen kaynaklı birleştirmenin yapılması için orbital kaynak başlığı içindeki elektrod dönerek elektrik arkını kaynak çizgisi boyunca uygular. Bu aşamalar kapsamında da zaten orbital kaynak başlığı içindeki sistem güç kaynağından da destek aldığı için hızlı bir şekilde tesisat aşamalarını nokta atışı bir sonuca ulaştırma durumuna erişim sağlanmış olur. Bu aşamalar kapsamında da orbital gaz tesisatı belli bir sistem üzerinden verim sağlanılacak birçok detay ile ilerleyerek işlemi hemen beklenilen sonuca doğru ulaştırmayı da başarmış olmaktadır.

Orbital Gaz Tesisat Sistemleri Neden Tercih Edilmeli?

Orbital gaz tesisatı sistemlerini kullanmak adına birçok etkin sebep vardır aslında. Özellikle de yüksek kalitede, maksimum hızda, tekrar aynı kaynağı başarabilme kabiliyeti bu tercih için bir numaralı etken. Bununla birlikte üretkenlik, iletkenlik, kalite, tutarlılık, beceri seviyesi, kaynak edilecek parçaya en az zararla en kaliteli modele ulaştırarak şekillenmesi de bir hayli etkili bir sonucu da ortaya çıkartabilir. İşte bu sebepten dolayı da Orbital gaz tesisatı düzeninde şekillenen bu aşamalardan verim alabilir, kendinize göre bir bakım onarım düzeni oluşturabilirsiniz.

Netice itibariyle bakıldığında da bu tarz bir gaz tesisatı oluşturarak daha da verimli bir yapıya erişim sağlamak mümkün olabilir. Orbital sistemler, diğer oluşumlara oranla çok daha profesyonel ve işi çok daha sistemli ilerletilmesini destekleyici unsurlar üzerinden yön alır. Bu sebepten dolayı da gönül rahatlığı içinde bu tarz sistemi muhakkak değerlendirip adımlarınızı atmanızı öneririz.

 

Orbital Kaynak

Ortbital Kaynak sistemleri, elle gerçekleştirilen kaynak modeline oranla çok daha güçlü ve hızlı bir mod üzerinden ilerlemektedir. Özellikle de modern teknolojik gelişimi tamamen bu aşamalara uygulayarak şekil alan bu kaynak türünün ortalama hızı; malzemeye göre değişmekle birlikte 100mm/dak mertebesinde ve normal bir kaynağa oranla 3 katı ağırlıktadır. Bu da gerçekleştirilen işte daha verim sağlayabileceğiniz pek çok önemli etkiyi ortaya çıkarmaktadır. Çünkü bu hız elle yapılan kaynağın oldukça ötesindedir ve gerçekleştirilen işçilik de işin içine dahil edildiği zaman verim alınacak bir düzen ortaya ister istemez çıkmış olacaktır. Genel yapısı ve sunduğu kaliteli garanticilikleri göz önüne alındığında bu kaynak türü bir hayli verim sağlayacaktır.

Hangi Tür Malzemeler Ortbital Kaynak Edilir?

Ortbital kaynak modeli ile birçok farklı malzeme kaynak edilebilir. İletken olan tüm malzemeler üzerinde bu kaynak modelini rahatlıkla deneme imkanı bulabilirsiniz. Özellikle de standart bir ortibal kaynak sistemi ile muhtelif paslanmazlar, karbon çelikler, titanyum, bakır, çelik, duplex gibi boru malzemeleri hiçbir ek ekipman desteği olmadan ve ekipman değişimine gereksinim duymadan rahatlıkla kaynak olabilir. Bu gibi durumların temelini göz önünde bulundurduğumuzda da zaten Orbital kaynak malzemelerinin oldukça hızlı bir kaynak modelini de rahatlıkla şekillendireceğiniz ve kullanıcıların da bu durumdan %100 verim alabileceğini söyleyebiliriz.

Son olarak ortbital kaynak makinesinin ne şekilde kullanımının olacağına da değinmek isteriz. Bu kaynak modelinde kaynak başlığı, borunun çizgisine denk gelecek şekilde boruya kelepçelenmektedir. Burada da sadece kaynağı gerçekleştirecek olan tungsten iğne ile kaynak çizgisi etrafında dönüş gerçekleştirecek olan kaynak işlemi sayesinde bu aşamalar sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Pratik ve sistemli bir ilerleyiş üzerinden de orbital kaynak türünün verim alınacak bir yapı ile ilerleyeceğini bu konuda da gönül rahatlığı içerisinde güvenebileceğinizi de belirtebiliriz.

 

Orbital Boru Kaynağı

Orbital boru kaynağı aşamaları teknolojik sistemleri arkasına alarak güçlü bir konumdadır. Bu da elle gerçekleştirilen bir kaynak yönteminin her zaman üzerine çıkacak etkileşimleri ortaya çıkarmaktadır. Fiili uygulamalarda gerçekleştirilecek olan kaynak işlemlerinde ortibal sistem uygulandığı zaman kaynak miktarının 3 kat arttığı tespit edilmiştir. Bu da normal bir kaynak sistemine oranla çok daha verim sağlayabileceğiniz bir sistem ile kaynağın daha kaliteli ve kalıcı bir konuma erişmesini desteklemiş olacaktır. Orbital boru kaynağı sistem ve uygulamaları aşamalarında da malzemeden kaynaklı etkin bir hız düzeni bulunmaktadır. Bu hız elle yapılan kaynağa oranla çok daha etkin ve sonucu çok daha sistemli bir yapıda değerlendireceğiniz aşamalarla yön bulabilir.

Orbital Boru Kaynağı Hizmeti Ne Kadar?

Pek çok kesim sahip olduğu konum ve kaliteden kaynaklı olsa gerek orbital boru kaynağı sistemlerini olabildiğince pahalı zannedebilir. Ancak hemen hemen normal bir kaynak hizmeti ile eş değer bir fiyatlama, aynı zamanda da çok daha çabuk bir sonuç erişimini bu boru türünde yakalamak mümkündür. Bu kapsamda bakıldığı zaman orbital kaynak sistemleri, kaliteli sonuçlar oluşturarak mevcut teknik ve altyapı sıkıntılarını da ortadan kaldırılmasını destekleyici unsurlara sahip olmaktadır. İşte bu kapsamda da orbital boru kaynağı aşamalarından ne olursa olsun verim alıp çok daha detaycı bir işleyişi de beraberinde taşıma olasılığını da yakalamanız mümkün hale gelebilir.

Orbital boru kaynağı sistemleri sayesinde teknik destek ihtiyacı olan eviniz ya da işyerinizdeki alanların en az hasarla ve çok da zaman kaybı yaşatmadan onarımının gerçekleşeceğini de bilmenizi isteriz. Bu gibi sistemleri aktarmaya başladığınız ilk an itibariyle de zaten çok daha yöntemli ve çok daha pratik bir kazanımı da sizler rahatlıkla yakalamış olacaksınız. Bu sebepten dolayı da profesyonel bir destek almalı ve orbital kaynak yapan bir ekiple adımlarınızı ilerletmenizi öneriyoruz.

 

Orbital Kaynak Fiyatları

Orbital kaynak aşamaları elle yapılan bir kaynağa oranla çok daha sistemli ve çok daha detaycı bir yapı üzerinden kendisini şekillendirmeyi başarabilmektedir. Bu yapıda bakıldığında teknolojik anlamda çok verimli bir işleyişi de beraberinde getirmekte olan bu kaynak işlevsellikleri, daha hızlı ve tamamen kalıcı unsurları beraberinde getirecek bir donanımla kendisini yönlendirmektedir. Orbital kaynak fiyatları da bu donanıma oranla sistemli bir uyuma olanak tanıyarak bir düzene sahip. Orbital kaynak, eski usul kaynak yöntemlerinden çok daha detaycı, çok daha verim alabileceğiniz bir düzeni de beraberinde getirmektedir. Bu düzene odaklanarak adımlarınızı attığınız ilk an itibariyle de zaten daha da güçlü bir işlevsellik boruların kaynak aşamalarında kendisini göstermiş olacaktır.

Ortibal Kaynak Ne Kadar?

Orbital kaynak fiyatları açısından bakıldığında da bu sistem en az 2000 TL gibi bir miktar ile aktarılmaktadır. Ancak bu işlevsellikler yapılacak işe göre azabilir, ya da farklı bir miktara ulaşabilir. Bununla birlikte genelleme yapacak olursak da her daim uygun bir fiyat politikası ile karşılaşma olasılığınız da bu tarz işlemlerde kendinize ulaştırılmış olacaktır. Burada fiyatlandırma aşamalarında boru kaynağı gerçekleştirecek olan şirketin ortaya çıkartacağı fizibilite çalışmaları da büyük önem taşımaktadır. Ki çıkan çalışma konumunda bakıldığında da biçilecek olan fiyat ve bu fiyat doğrultusunda şekillenecek olan aşamalar her zaman çok daha detaylı sonuçları da beraberinde getirmiş olacaktır.

Sonuç olarak bakıldığında da orbital kaynak fiyatlandırmaları ve sistemli bir şekilde bu sistemin aktarımı her zaman uyum içerisindedir aslında. Bu uyuma odaklandığınız an çok daha detaycı olanakları yakalar, aktif bir konum üzerinden de adımlarınızı ilerletme şansı bulabilirsiniz. Bu sistemde bakıldığında da Orbital kaynak aşamalarını muhakkak denemeli, sistemli bir boru kaynak hizmetinden yararlanmalısınız. Ki bu işlemlerin detayları ve işlevsel sağlanacak aşamaları sayesinde de sizlerin çok daha verimli bir tutuma odaklanma aşamanız da mümkün hale gelmiş olacaktır.

 

Orbital gaz sistemi, doğalgaz sisteminin monte edilmesi açısından profesyonel bir düzen aktarımını sağlamakla birlikte, sorunsuz bir aşamayı da ortaya çıkarmaktadır. Özellikle de bu sistemi göz önüne bulundurduğumuz zaman kullanılan temel yöntem TIG kaynak sistemi ile eş değer bir şekilde ilerleyiş göstermektedir. Bununla birlikte de gaz ölçümleme, ölçüm – dağıtım, sistemlerin devreye alınması ve yenilikçi gaz ölçümü, proses kontrolü, gaz örnekleme aşamaları gibi birçok önemli detayı da anbean bu sistemin yerleştirilmesi aşamalarında uygulamaya almak gerekmektedir. Orbital gaz sistemleri aşamalarında her zaman belli bir sistem üzerinden şekil alacak bir işlevsellik göz önünde tutulduğu için de, sorunsuz ve tamamen başarı odağında bir yapıyı elde edebilir, kendinize has bir teknik altyapı alanı da oluşturabilirsiniz. Bu sistemin aktarımı ve en önemlisi de verimli oluşumları sayesinde de daha da verim alınacak bir işleyiş sizi bekliyor olacaktır. Orbital gaz sistemi, son birkaç sene içerisinde en fazla güven oluşturan bir yapıyı da ortaya çıkartarak dikkat çekmeyi başarmış durumdadır. Sistemli bir düzeni anbean aktararak daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir gaz sistemi akışını ortaya çıkarmayı sağladığı için de orbital sistemlerindeki bu düzeni her açıdan verimli kılacak bir etkileşim kendisini göstermiş olacaktır. Orbital aşamalarındaki bu yapı, düzenli şekil alan ilerleyişler ve her zaman aktif yön bulan bir işlevsellikle bütünleştiği an zaten sizler de sorunsuz bir düzeni anı anına aktarmaya devam etmiş olacaksınız. Orbital gaz sistemlerini bu sebepten dolayı ev ve işyerlerinizdeki doğal gaz aşamalarında muhakkak denemenizi ve bu sistem üzerinden uygulamaya aktarmanızı öneririz. Bu tarz bir teknolojik donanımla gerçekleştirilecek olan teknik aşamalar sayesinde, çok daha verim alınacak bir düzene erişim de mümkün hale gelebilir.

 

İlgili Görseller