- Orbital Kaynak Uygulamaları

 

 

 

Kusursuz birleştirme için en uygun yöntem olan Yörünge (Orbital) Kaynağı ile Ultra Pure Paslanmaz Çelik Boru Hatları titizlikle projelendirilerek, Uygulama, test ve eğitim hizmeti elde edebilirsiniz.

Orbital kaynak özel bir kaynak alanı olup, ark, statik bir iş parçasının etrafında, (boru gibi bir nesne) sürekli bir işlemde 360 ​​° (çift kat kaynağında 180 derece) mekanik olarak döndürülür. Süreç, gaz tungsten ark kaynağı süreçlerinde (GTAW) operatör hatası konusunu ele almak için geliştirilmiştir. Orbital kaynakta, bilgisayar kontrollü süreç operatörden az müdahale ile çalışır. İşlem, özellikle yüksek kaliteli tekrarlanabilir kaynak için kullanılır.

Manuel kaynak kullanarak en yüksek kalite ve güvenlik standartlarına ulaşmak çok zordur. Kaynak havuzu üzerinde tam kontrole sahip olmak için, torcun her pozisyonunda yerçekimi kuvveti ve yüzey gerilimi arasında mükemmel bir denge sağlanmalıdır. Tekniğin mekanize varyantlarını kullanılarak, kaynak işleminin belirli kısımları mekanik bileşenler tarafından ele alınmaktadır.

Orbital kaynak, geniş kapsamlı ve farklı teknikler kullanılarak tekrarlanabilir kalitede güvenilir kaynak sağlar. Bu, olağandışı malzemeler, kalın etli, küçük çaplı borular ve hatta zor bir çalışma ortamında kullanıldığında bile yüksek bir standartta gerçekleştirir.

Yüksek saflık sonuçları elde etme yeteneği sayesinde, orbital kaynağı yarı iletken endüstrisi için, temiz oda bileşenlerinin üretiminde, gıda işleme, ilaç, kimya mühendisliği, otomotiv mühendisliği, biyoteknoloji, enerji santrali inşasında, gemi yapımı ve havacılık gibi çeşitli endüstriler için boru ve ekipman yapımı için özellikle tercih edilmektedir.

İlgili Görseller