Orbital Kaynak

Orbital Kaynak

Ortbital Kaynak sistemleri, elle gerçekleştirilen kaynak modeline oranla çok daha güçlü ve hızlı bir mod üzerinden ilerlemektedir. Özellikle de modern teknolojik gelişimi tamamen bu aşamalara uygulayarak şekil alan bu kaynak türünün ortalama hızı; malzemeye göre değişmekle birlikte 100mm/dak mertebesinde ve normal bir kaynağa oranla 3 katı ağırlıktadır. Bu da gerçekleştirilen işte daha verim sağlayabileceğiniz pek çok önemli etkiyi ortaya çıkarmaktadır. Çünkü bu hız elle yapılan kaynağın oldukça ötesindedir ve gerçekleştirilen işçilik de işin içine dahil edildiği zaman verim alınacak bir düzen ortaya ister istemez çıkmış olacaktır. Genel yapısı ve sunduğu kaliteli garanticilikleri göz önüne alındığında bu kaynak türü bir hayli verim sağlayacaktır.

Hangi Tür Malzemeler Ortbital Kaynak Edilir?

Ortbital kaynak modeli ile birçok farklı malzeme kaynak edilebilir. İletken olan tüm malzemeler üzerinde bu kaynak modelini rahatlıkla deneme imkanı bulabilirsiniz. Özellikle de standart bir ortibal kaynak sistemi ile muhtelif paslanmazlar, karbon çelikler, titanyum, bakır, çelik, duplex gibi boru malzemeleri hiçbir ek ekipman desteği olmadan ve ekipman değişimine gereksinim duymadan rahatlıkla kaynak olabilir. Bu gibi durumların temelini göz önünde bulundurduğumuzda da zaten Orbital kaynak malzemelerinin oldukça hızlı bir kaynak modelini de rahatlıkla şekillendireceğiniz ve kullanıcıların da bu durumdan %100 verim alabileceğini söyleyebiliriz.

Son olarak ortbital kaynak makinesinin ne şekilde kullanımının olacağına da değinmek isteriz. Bu kaynak modelinde kaynak başlığı, borunun çizgisine denk gelecek şekilde boruya kelepçelenmektedir. Burada da sadece kaynağı gerçekleştirecek olan tungsten iğne ile kaynak çizgisi etrafında dönüş gerçekleştirecek olan kaynak işlemi sayesinde bu aşamalar sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Pratik ve sistemli bir ilerleyiş üzerinden de orbital kaynak türünün verim alınacak bir yapı ile ilerleyeceğini bu konuda da gönül rahatlığı içerisinde güvenebileceğinizi de belirtebiliriz.

 

İlgili Görseller